OblastiKvalifikované certifikáty

Popis služby

Potřebujete elektronicky komunikovat s úřady státní správy? Pořiďte si kvalifikovaný certifikát, často přezdívaný elektronický podpis. Nahrazuje ověřený podpis, takže jednoznačně prokáže vaši totožnost v elektronickém světě. Navíc po podepsání dokumentu prokáže, že se jeho obsah po podepsání už nezměnil.

Kvalifikované certifikáty vám pomohou:

  • elektronicky archivovat dokumenty
  • elektronicky podávat daňové přiznání
  • odesílat datové zprávy, pokud vaše společnost má více jednatelů
  • komunikovat s Českou správou sociálního zabezpečení
  • využívat elektronické formuláře a e-podatelny
  • pracovat s e-tržišti

Vybrat si můžete mezi osobním a systémovým kvalifikovaným certifikátem. Osobní kvalifikovaný certifikát identifikuje konkrétní osobu, systémový kvalifikovaný certifikát lze přirovnat k razítku organizace. Systémový certifikát využijete zejména při automatickém odesílání ověřených dokumentů.

Identifikátor klienta MPSV

Identifikátor klienta MPSV (IKPMSV) se vkládá do osobního kvalifikovaného certifikátu a slouží k určení jednoznačné identity při komunikaci se státní správou. Pokud budete komunikovat s úřady státní správy, doporučujeme IKMPSV do kvalifikovaného certifikátu vložit. Při komunikaci s úřady finanční správy je IKMPSV povinný.

Postup pro získání certifikátu

Benefity

Nejen pro komunikaci se státem

Kvalifikované certifikáty využijete především v komunikaci s úřady, například s finančním úřadem, soudy, Českou správou sociálního zabezpečení, Celní správou, na elektronických tržištích, v aplikaci Czech Invest nebo třeba v komunikaci s některými zdravotními pojišťovnami. Kvalifikovaný osobní certifikát je naprosto nezbytný při odesílání zpráv z datové schránky u společností s více jednateli nebo ze schránek orgánů veřejné moci. Společně s časovým razítkem se vám bude hodit při elektronické archivaci vašich dokumentů.


Papírování jen na začátku

Papírové podklady pro ověření identity zákazníka a uživatele jsou vyžadovány jen při uzavírání smlouvy a při vydávání prvotního certifikátu. O následný certifikát, který nahradí váš končící certifikát, můžete již žádat elektronicky.


Služby na dosah ruky

Služby PostSignum jsou dostupné na téměř 1 000 poštách se službami Czech POINT. Pokud dáváte přednost tomu, abychom přijeli za vámi, objednejte si Mobilní registrační autoritu. Díky Mobilní registrační autoritě vám můžeme poskytnout naše služby přímo na místě, které si sami určíte.


S operačním systémem si nemusíte lámat hlavu

Certifikáty můžete používat a žádost o vydání certifikátu můžete vygenerovat prakticky v libovolné aplikaci a v libovolném operačním systému. Doporučujeme vám program iSignum který vám pomůže vygenerovat žádost o vydání certifikátu a je dostupný pro operační systémy Windows. V ostatních operačních systémech (LINUX, OS X) můžete využít program PostSignum Tool. Certifikáty můžete vygenerovat a aktivně využívat také s programem Software 602 Signer v mobilních zařízeních s operačními systémy Android nebo iOS.

Pro uložení certifikátu můžete použít téměř jakoukoliv čipovou kartu nebo malý USB token Bezpečný klíč. Pokud uložíte vaše certifikáty na Bezpečný klíč, zvýšíte tak jejich bezpečnost pomocí PIN kódu. Bez správného PINu se k vašim certifikátům nikdo nedostane a navíc je můžete mít stále při sobě.


Získejte 20 dní navíc

Prodlužte váš certifikát elektronicky a získejte následný certifikát s prodlouženou platností o 20 dní. Platnost certifikátu si nemusíte hlídat, 20 a 7 dní před jeho vypršením vás na nutnost prodloužit certifikát upozorníme e-mailovou zprávou.


Držte vaše certifikáty pod kontrolou

Díky Zákaznickému portálu PostSignum se zbavíte zbytečných starostí s evidencí certifikátů vaší organizace. Budete tak mít nejen přehled o certifikátech a razítkách využívaných vašimi zaměstnanci, ale i pohodlný nástroj pro jejich správu. Bez instalace softwaru, bez papírování, bez starostí.


Na nás se můžete spolehnout

PostSignum je největší certifikační autorita v České republice. Vydáme více než 10 000 certifikátů a přes 14 miliónů časových razítek za jediný měsíc. Jsme jediná certifikační autorita s certifikací shody s ČSN EN ISO 9001.2009 a ČSN ISO/IEC 27001:2006.

Ceník

Dokumenty ke stažení


© 2010 Česká pošta | Certifikační autorita PostSignum | Mapa Stránek | Call centrum | Zákaznická podpora  |